Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. díl - Ruce vzhůru

13. 10. 2009

HIStory

 

Sedl si na lavičku v čekárně a dal se do psaní.

„Vážený pane Cooksi,

mám na Vás obrovskou prosbu.

Potřeboval bych doručit přiložený dopis slečně Susanah Petersonové (pro připomenutí, je to ta venkovanka, která nás zachránila před vosami.)

Je to nezbytné, prosím co nejdříve předat. Jsem na měsíc v lázních a nemám na ni kontakt. Děkuji Vám mockrát, až se vrátím, odměním se Vám.“

 

Tento dopis byl poněkud kratší než ten pro Sue. Ten mu trval dobrou půlhodinu než ho vymyslel, napsal…popsal asi 5 papírů, pokaždé se vyjádřil jinak. Dopsal poslední verzi dopisu, napsal tečku, když v tom někdo se křikem vrazil do čekárny : „Ruce vzhůru, ani se nehněte..“ Michael zvedl hlavu od papíru a zjistil, že neznámý muž v kukle na něj míří pistolí.

„No nekoukejte tak, půjdete s námi, okamžitě, vstaňte!“ rozkazoval mu muž.

„Co co? Co si to dovolujete, to je nějaké nedorozumění, já nikomu neublížil, já léčím lidi!“ koukal se zmateně po místnosti, ale naneštěstí nikdo jiný vevnitř nebyl.

„Žádné řeči, prostě půjdete s námi!“ řekl neúprosným hlasem mafián.

Michaelovi nezbývalo nic než uposlechnout, ještě nechtěl zemřít, ne dnes.

„Ty věci, si vemte sebou!“ když si bral s sebou kufr, všiml si ten ozbrojený muž nějakých papírů, vzal je a hodil je do koše. Michael se na to jen smutně koukal. Svázal mu ruce za záda a odvedl ven, po cestě se pořád kolem sebe rozhlížel, jestli ho někdo nesleduje. Zdálo se, že vzduch byl čistý. Strčil ho do auta, zavázal mu oči a odjeli kamsi do neznáma.

 

U Susanah doma

Byla jsem celý den zavřená v pokoji a přemýšlela jsem o Michaelovi. Proč tak náhle zmizel? Dělá to tak vždycky, že tahá lidi za nos? Má k tomu nějaký důvod nebo se tak jenom baví? Tyto úvahy jsem prokládala brekem, protože jsem se na tu novou práci vážně moc těšila a chtěla jsem poznat zase něco nového, zatímco já se zas budu muset vrátit na pole a od rána do večera pomáhat se sklizní, plením a kdesi cosi. Je to hrozně náročná práce a mě už ta denní rutina leze krkem, nejraději bych se odsud daleko odstěhovala, ale s mými finančními prostředky si to nemůžu dovolit a tak musím snášet vše, co mi osud nadělil, i tohle je asi zkouška osudu. Vytrhl mě klepot na dveře: „Sue, dáš si něco k jídlu? Nemůžeš tady být celý den zavřená, jdi se projít k řece, to ti udělá dobře.“ Neodpověděla jsem, ale ten nápad byl přímo vynikající, vyčkala jsem, až odejde a vytratila jsem se z domu. U řeky byl takový menší plácek, bylo tam hezky, odtam byl západ slunce ten nejkrásnější na světě. Posadila jsem se na malý pařez a opět jsem se ponořila do myšlenek…už se celkem setmělo a tak jsem se vrátila domů…Vešla jsem do mého pokoje, zahlédla jsem na podlaze hromadu střepů, zaostřila jsem na zeď nad tou hromádkou a zjistila jsem, že obraz svaté panny Marie zmizel! Neee, co se to tady stalo? Proč spadl ten obraz? Byl to můj neoblíbenější. Snad se nikomu nic nestalo???

 

By kometka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-O

(Alfíí, 8. 3. 2010 13:12)

cožeee??? tak tohle jsem opravdu nečekala!!! ježiši, co se tam stalo???? :-O

MJ?

(Alca.Fe, 17. 11. 2009 21:42)

Tam přišel Michael nebo co?

ze coooo...

(love.U2, 13. 10. 2009 22:43)

jaak mafiani..a jaak obraz panny marie musis honem napsat dalsi

:-)

(Laneey, 13. 10. 2009 21:01)

kam ho vezoooou :( chudáček..honeeeem pokračování, nutně potřebuju k životu XD

........

(VasinovaA, 13. 10. 2009 20:46)

doufám že se michaelovi nic nestane a sem zvědavá co se u Sue doma stalo honem honem další díl!!!

to no co to?!

(Zuuzcaa, 13. 10. 2009 20:43)

ty to tkhle utneš?! co to je za lidi ? a kam ho vezou?!