Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. díl - dopis

11. 10. 2009

HIStory

„No co to je? To je snad vtip? Už je pět minut po 6 a ještě není otevřeno? No možná jenom zaspal.“ Nahmatala jsem zvonek na levé straně od dveří a začala zvonit. Zvonila jsem dlouho, ale nikdo nepřicházel. Sedla jsem si před dveře a doufala, že se vrátí, třeba šel nakoupit.

„Ale proč tedy nenechal na dveřích cedulku „přijdu hned“? Je to divné.“ Čekala jsem tam 2 hodiny, ale nepohnul se ani lísteček. Tak jsem to vzdala a zklamaně se dotrmácela zase zpátky domů. Mojí nechuti si hned všimla mamka u oběda, jen jsem lžící jezdila sem a tam a byla jsem duchem nepřítomná.

„Susie? Co ti je, vždyť to je tvé oblíbené jídlo, uvařila jsem Ti ho jen a jen pro Tebe.“ starala se maminka o mě.

„Hm promiň mami, já nemám nějak hlad.“ cítila jsem, jak se mi po tváří kutálí slza.

„Sue, co se stalo? A neříkej, že nic, já to poznám!“

„No…víš, zjistila jsem, že nemůžu nikomu věřit, všichni mi lžou, to je taková nespravedlivost a já už myslela, že jsem našla člověka, který by mi mohl pomoci porozumět světu a dozvědět se něco nového.“

„O čem to mluvíš?“

„No to je to, že si mě včera vůbec nevnímala!“ rozkřičela jsem se.

„Nekřič na mě! Řekni mi to prosím v klidu.“

„Ok. Prostě jsem měla dneska nastoupit do práce jako sestra v ordinaci Michaela Jacksona. Jenže on tam nebyl! A ani potom nepřišel. Podvedl mě, určitě to ani není doktor!“ Zadrmolila jsem, protože jsem to ani původně vyslovit nechtěla.

Maminka nevěděla, co mi na to má říct, jen řekla, že ten doktor je hrozný hulvát.

 

Mezitím ráno ve vlaku.

Michael se na chvíli zamyslel a došlo mu, že udělal chybu, že ho nenapadlo dát alespoň vzkaz na dveře. „Tak teď jsem to podělal úplně. Už jsem ji na vždy ztratil…Určitě tam na mě teď čeká..Už se mnou nebude chtít nikdy mluvit.“

V tom ho něco napadlo! „Vždyť já mám v peněžence adresu toho pána, se kterým jsem se hnal za pacientem! Bydlel nedaleko Susan, snad kdybych mu napsal dopis, našel by ji a vysvětlil by jí to. Sice to potrvá týden, ale nechtěl bych ztratit další sestru.“ Ve své ordinaci měl už nesčetné množství sester. Jedné se jí tam nelíbilo, druhá nesedla zase ona jemu, další se odstěhovala…pořád nějaké problémy. Byl si jist, že právě Susan bude tou nejlepší jakou kdy poznal.

„Konečná, prosíme vystupte!“ ozval se z vlaku rozhlas.

„Cože?? Já jsem přejel mou cílovou stanici, toto dobře začíná. Ta slečna mi, ale zamotala hlavu!“ Zavolal do lázní, že se zpozdí, protože zpáteční vlak jede až za hodinu. Rozhodl se, že zatímco bude v čekárně, vezme si papír a tužku a napíše ten dopis.

 

By kometka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-D

(Alfíí, 8. 3. 2010 12:59)

to je ňouma :-D jsem zvědavá co sesmolí :-D

Pako

(Alca.Fe, 17. 11. 2009 21:37)

Ten Michael je fakt pako, takhle si to zavařit! xD

......

(VasinovaA, 12. 10. 2009 19:49)

doufám že jí ten dopis dojde a odpustí mu

...

(Zdenča, 12. 10. 2009 18:08)

super :) doufám, že Sue dostane ten dopis a odpustí mu a pochopí :) honem další :)

.......

(Laneey, 12. 10. 2009 0:11)

super dílek, jak jinak :D

jejej :-)

(Zuuzcaa, 11. 10. 2009 21:38)

přejel :-)..to je pěkný :-D ... To mu to pěkně začíná :-D ..snad ten pán dopis Susie předá :-)