Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. díl - Nečekaný případ

5. 10. 2009

 

HIStory

Druhý den ráno jsem neměla co na práci a tak jsem se vydala hledat ordinaci Michaela Jacksona. Našla jsem ji bez problému, protože se nacházela ve vesnici, kde bydlel můj kamarád a ordinace byla hned na začátku, nade dveřmi visel obrouvský nápis ORDINACE MuDr. Michaela Jacksona. Vlezla jsem tedy dovnitř, byla tam rozlehlá čekárna, ale nikde ani památky po živém tvorovi. Zaklepala jsem na dveře, za kterými se vzápětí ozvalo potěšené "Vstupte." Asi si myslel, že je to nějaký pacient a že už konečně dnes konečně někoho přijme. Když jsem vešla, skládal si knihy na jednu hromadu a i tak byl jimi zavalen. Zvedl se a překvapeně pronesl: "Á dobrý den, nečekal jsem Vás takhle brzy." Podal mi ruku na přivítanou. "Michael Jackson, MuDr., a vy?"
"Sussanah Petersonová, bez titulu, těší mě. Přišla jsem, protože..." v tom někdo vrazil do dveří a křičel: "Prosím prosím pomozte mému dítěti, nevím co mu je, ale pořád s sebou hází" mladá maminka položila své dítě na stolek, byl to asi tříletý chlapeček, byl rudý v obličeji, asi se mu hrnula krev do mozku.
"Rychle není čas, Sue přidržte ho prosím. Dojdu si pro sklidňující injekci. Poté ho vyšetřím a uvidíme, co dál." Odběhl do vedlejší místnosti a já jsem těch pár minut měla co dělat, aby to dítě udržela. Pak se vrátil a píchnul mu sklidňující sérum. Chlapec se opravdu uklidnil. Posadil se a vyjukaně koukal okolo sebe. "Pane doktore, že bude v pořádku?" strachovala se žena.
"Váš syn právě prodělal epileptický záchvat. Jeden EZ nemusí ještě znamenat, že má epilepsii, ale hoch prodělal velký epiletický záchvat, takže nějaké to riziko tady je. Měl už někdy tyto příznaky - dezorientaci či divné chování?"
"Nevšimla jsem si, mám ho ve střídavé péči s manželem, tak se ho na to zeptám. Pane Bože ať je v pořádku." modlila se k Bohu.
"Radši s ním pár dní buďte pořád, kdyby se objevili nějaké příznaky a záchvat by trval dělé než 10 minut okamžitě volejte záchranku. Poté by se muselo přejít k operaci. Sue prosím Vás, jděte do vedlejší místnosti, ve druhím šuplíku by měl být letáček o Epilepsii, donesete ho prosím paní? Já mezitím vysvětlím o co jde v té operaci"
Letáček jsem našla hned. Když jsem přišla, tak už měli rozhovor u konce. Podala jsem paní informace o nemoci a ona mi poděkovala: "Děkuji Vám sestřičko." "Ale já..." zrovna na mě pan doktor ukazoval gesto, že nemám nic namítat, že si to pak vysvětlíme.
"Nemáte zač, ať je váš syn v pořádku." rozloučili jsme se s nimi a zůstali zase spolu sami v opuštěné ordinaci.
"Tohle jsem nikdy nezažila, chudáček kluk, jak vůbec nemohl nic dělat, mohla bych si vzít také ten letáček? Chtěla bych si ho přečíst a ať příště vím co dělat, když někoho potkám v takovém stavu."
"Samozřejmě, že můžete....Když jsme u toho, nechtěla byste u mě dělat opravdovou sestřičku?"
Zírala jsem na něj z otevřenou pusou, já a sestřička? Už nebudu muset pracovat na poli?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-D

(Alfíí, 8. 3. 2010 11:12)

já nemůžu z tý představy Mika jako doktora :-D krásně napsané

...

(Tamar, 12. 10. 2009 17:10)

to je supeer,bomba :D:D

......

(Laneey, 6. 10. 2009 0:21)

Mudr. Michael jackson XD ...já chci taky takovýho doktora...bych byla víc tam než v práci :) ...super jsem zvědavá na další dílky :)

tyjooo

(Zuuzcaa, 5. 10. 2009 17:21)

Michael jako doktor?, si to nějak nedokážu představit..ale pěknej příběh..sem si to myslela, že jí vezme jako sestřičku, když mu tam tak pomohla :-)