Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z knížky Soukromé životy hvězd

3. 10. 2009

 

Knížka byla vydána roku 1993, od toho se také vyvíjejí odpovědi.

Michael Jackson

 

PRAVÉ JMÉNO: Michael Joseph Jackson.

NAROZEN: 29. srpen 1958 ve znamení Panny. Gary ve statě Indiana.

VÝŠKA: 5 stop a 9 palců (173cm)

PŘEZDÍVKA: Říká se mi Smraďoch. To si na mě vymyslel Quincy Jones – ne proto, že bych snad opravdu zapáchal, ale protože mám dobrej nos do kšeftu.

ŠKOLA: Školu jsem měl fakt rád. Moje první pěvecké vystoupení se odehrálo v mateřské školce – to mi byly čtyři. Učitelé byli mým hlasem okouzleni – někteří z nich plakali, když mě poslouchali. Já z nich byl taky celej blázen, až jsem jednou mamince ukrad šperky a chtěl jsem jim je dát.

PRVNÍ VÝDĚLEK: Za peníze jsem pravidelně začal vystupovat v pěti letech.

PRVNÍ KRŮČKY KE SLÁVĚ: Nevím, jestli si to umíte představit, ale naše rodina je přímo zázračně muzikální. Můj nejranější zážitek je, jak si všichni zpíváme, když se nám rozbil televizor.

PRVNÍ VYSTOUPENÍ: Můj první profesionální koncert bylo angažmá v Pass-The-Hat s Jackson Five.

NEJVĚTŠÍ NERVÁK: Jako dítě jsem se jednou potuloval po pláži a najednou jsem si uvědomil, že nemohu dýchat. Prostě mi chyběl vzduch a já zpanikařil. Utíkal jsem domů a Jermaine mě rychle odvezl do nemocnice. Lékaři zjistili, že mi v jedné plíci praskla céva. Bylo to něco jako zánět pohrudnice. Naštěstí e to už nikdy neopakovalo.

NEJVĚTŠÍ OKAMŽIK: Zážitek z Jamese Browna při jeho koncertu. Byl prostě fantastickej! Uvrhl mě do stavu zbožný tísně, znal jsem každý jeho skřek, každý jeho pohyb, každé jeho gesto. Když pak Fred Astaire uviděl videoklip s Billy Jean, zavolal mi a povídá: „Ty chlape, ty máš čerta v těle. Kdysi jsem se svou špacírkou vyváděl totéž.“ Pozval mě k sobě domů a dívali jsme se spolu na jeho staré filmy. To je člověk podle mého gusta!

NEJVĚTŠÍ TRAPAS: Před časem jsem byl na striptýzové show v newyorském divadle Apollo. To děvče mělo nádherné oči, dlouhé vlasy a pohybovalo se po jevišti s dokonalou grácií. Když se ale číslo chýlilo ke konci, dívka si stáhla paruku, vyjmula z podprsenky dva velké pomeranče – ze vší té báječné maškarády se vyklubal kluk. Byl jsem z toho dokonale paf!

AUTA: Řídit neumím, ale mám Rolls-Royce, kterého jsem před pár lety koupil od Tatum O´Nealové.

STŘECHY NAD HLAVOU: Teď žiju v kalifornském Encinu.

VOLNÉ CHVÍLE: Mým nejoblíbenějším místem ve chvílích volna je Disneyland na Floridě. Často si tam zajedu, obyčejně v přestrojení. V Park Royal Hotelu nedaleko Disneylandu mám stále apartmá, kde vždycky bydlím.

OBLÍBENÉ JÍDLO: Jsem vegetarián, takže nejím maso, vejce ani ryby. Opravdu rád mám praženou kukuřici.

OBLÍBENÝ NÁPOJ: Potrpím si na pomerančový džus, ale nemám rád pepsi, přestože na ni často dělám reklamu.

HUDBA: Mám rád vlastně všechno – Oklahomou počínaje a Queen konče. Mám rád Dianu Rossovou i Stevie Wondera. Rejstřík mých hudebních zájmů zahrnuje jak Beatles, tak Carpenters.

PRVNÍ DESKA: Mickey´s Monkey se Smokey Robinsonem a Miracles.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ DESKY: Yesterday (Včera) od Beatles, Julie Andrewsová a její album My Favourite Things (Mé nejmilejší věci) a baštím taky Gordona McRae, když vesele vyřváva Oh, What a Beautiful Morning (Jaké to překrásné ráno)!

FILMOVÉ LÁSKY: ET – když jsem tohle kino viděl poprvé, neubránil jsem se slzám. Všechny Spielbergovy filmy jsou skvělé. A taky miluju Olivera!

KONÍČKY: Práce pro Svědky Jehovovy a skládání muziky. Taky mám rád zvířata. Sám už vlastním šimpanze jménem Bublina, lamu, které říkám Louie, dva jeleny, dva psy, kočku, berana a čtyři papoušky.

IDOLY: Přál jsem si setkat se alespoň jednou v životě s Waltem Disneyem, ale ten už zemřel. Totéž platí i o Charlie Chaplinovi. Nezůstal tu nikdo, s kým bych se chtěl opravdu vidět z oči do očí. Živé idoly nemám, ale mezi mé blízké přátele patří například Elizabeth Taylorová, Diana Rossová, Jane Fondová, Brooke Shieldsová a Tatum O´Nealová.

CTIŽÁDOST: Natočit opravdu velkej film.

NESNÁŠÍ: Kouření, drogy a alkohol. Nic z toho jsem nikdy v životě nezkoušel – když si chci užít, radši si něco přečtu nebo napíšu písničku.

NEJDĚSIVĚJŠÍ OKAMŽIK: V roce 1984 při natáčení reklamního klipu pro Pepsi-colu přímo na mně vybuchla pyrotechnická patrona pro zvláštní efekty a začaly mi hořet vlasy. Okamžitě mě převezli do nemocnice – s popáleninami třetího stupně na celé hlavě. Požárníci mi později řekli, že jsem slez hrobníkovi z lopaty. O tři měsíce později jsem v Brotman Burn Centre prodělal laserovou operaci, která veškerá zranění hlavy zažehnala. Reklama se potom promítala tak, jak jsme ji natočili, a prezident Reagan mi zaslal telegram, v němž vyjádřil lítost nad mým zraněním.

PRVNÍ POLIBEK: To je tajemství!

 

 

Janet Jackson

 

PRAVÉ JMÉNO: Janet Damita Jackson.

NAROZEN: 16. května 1966 ve znamení Býka. Gary ve statě Indiana.

VÝŠKA: 5 stop a 2 palců (155cm)

PŘEZDÍVKA: Michael mi říkal Poškoláček.

ŠKOLA: A já náhodou byla ve všem všudy vzorná.

PRVNÍ VÝDĚLEK: Pracovala jsem jako kamelot za půldruhého dolaru týdně.

PRVNÍ KRŮČKY KE SLÁVĚ: Když mi bylo sedm, začala jsem chodit do klavíru. Brzy jsem toho nechala, protože bráchové byli o hodně lepší. Zvlášť Randy je skvělý hráč na klávesové nástroje.

PRVNÍ VYSTOUPENÍ: Poprvé jsem vystoupila společně s bratry v pořadu Jackson’s Summer Special v roce 1973. odehrávalo se to v Las Vegas, mně bylo sotva sedm a cítila jsem, že jsem ztuhlá hrůzou.

NEJVĚTŠÍ NERVÁK: Když jsem viděla Michaelovu hlavu v plamenech po výbuchu bomby při natáčení reklamního klipu pro Pepsi-colu. Všichni si mysleli, že je to součást scénáře – kromě mě. Zařvala jsem: „Mikey, Mikey, chlapečku!“ a rozběhla se k němu. Ležel v rozryté hlíně a na hlavě měl vypálenou obrovskou lysinu. Rozbrečela jsem se.

NEJVĚTŠÍ OKAMŽIK: Když jsem v New Yorku zahajovala svou první sólovou koncertní šňůru. Tisíce lidí skandovaly moje jméno – byl to magický okamžik.

NEJVĚTŠÍ TRAPAS: Když jsem se nepředvídaně blýskla kalhotkami před britskou královnou během Royal Command Performance. Zaslechla jsem, jak mi praská sukně a myslela jsem si, že to snad nepřežiju. Dost mě dojal taky můj milovaný panter Rhythm. Ten se mi jednou pomočil v hotelu během turné po Americe. Vzala jsem ho s sebou poprvé – a poprvé se stalo, že by něco takového provedl. Uklouzla jsem po tom a kecla si rovnou do louže. Když jsem vstala, měla jsem tu ostudnou mokrou skvrnu přímo na zadnici.

AUTA: Mám Mecedes 190 a Range Rovera – to není auto, které řídíte, to je vůz, co se řídí sám.

STŘECHY NAD HLAVOU: Koupila jsem si nový dům v Del Mar, asi 130 mil od Los Angeles. Je to šestipokojová vila a já ji mám moc ráda.

VOLNÉ CHVÍLE: Moc mě baví Egypt a pyramidy. Taky Británie mi učarovala – dokážu celé hodiny bloudit Britským muzeem a koukat na všechny ty svědky dějin. A odjakživa jsem s kamarády ráda jezdila do Disneylandu – to je senzační místo.

OBLÍBENÉ JÍDLO: Pochutnám si na rybách a drůbeži – jiné maso nejím.

OBLÍBENÝ NÁPOJ: Voda.

HUDBA: Mám ráda rockové kapely jako je Aerosmith nebo Def Leppard – a kdykoli mě potěší setkání s Joe Elliottem. Velký respekt mám před Arethou Franklinovou a Marvinem Gayem.

PRVNÍ DESKA: Black Dog (Černý pes) od Zeppelinů.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ DESKY: Všechno od Aerosmithu a Def Leppardu. Na tvrdý rock si zkrátka potrpím.

KONÍČKY: Ráda se koupám nahatá v moři. Párkrát mě načapali rybáři a byli z toho dost na větvi. A ráda se proháním na nesedlaném koni. A sbírám prasátka – porcelánová i hadrová. Začalo to, když jsem uviděla první prase na dědečkově farmě.

FILMOVÉ LÁSKY: Moc se mi líbí ET.

IDOLY: Fred Astaire – byla jsem jeho velký příznivec, jenže teď je mrtvý a já už nikdy nebudu mít šanci se s ním setkat. A taky moc uznávám Mae Westovou.

CTIŽÁDOST: Mít deset dětí a vystoupit s nimi na Broadwai. Myslím si, že napsat muzikál je obrovská a těžká věc.

NESNÁŠÍ: Lidi, co se mě ptaj, jaký je být sestrou Michaela Jacksona.

FANDÍ: Bezvadný jsou New Kids – zvlášť Jordan. Jsou hrozně rozkošný, všichni. A taky mám ráda Steve Tylera z Aerosmithu, ten je zkrátka neodolatelnej.

NEJDĚSIVĚJŠÍ OKAMŽIK: Vyšla jsem z ložnice a najednou jsem na schodišti uviděla nějakýho divnýho tlusťocha. Nejdřív mě napadlo, že to bude lupič. Jenže pak mi řek: „Ahoj, Poškoláčku!“ a já si uvědomila, že je to můj bráška Michael. Měl na sobě jeden z mnoha převleků, který používá když chce jít ulicema a kázat jako Svědek Jehovův.

PRVNÍ POLIBEK: James De Barge.

PRVNÍ SEXUÁLNÍ ZKUŠENOST: Když mi bylo šestnáct, vzala jsem si Jamese De Bargeho a to byl první muž, se kterým jsem se milovala. Bylo to nádherný. Úmyslně jsem čekala až na svatební noc, protože jsem si přála, aby to bylo něco mimořádnýho. Byli jsme spolu v nádherném hotelu nad řekou, posetou ohňostrojem zrcadlících se světel.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:D:D

(love.U2, 4. 10. 2009 15:52)

hej ten janetky trapas:D:D:Dnebo nejdesivejsi okamzik:D:D:D

:D:D:D

(zuuzcaa, 4. 10. 2009 11:01)

ten trapas je výtečnej :-D...pak teda nechápu, na co má auto, když neumí řídit ..A první polibek..no pěkně se z toho vykroutil :D:D